nili maman photography

יום רביעי, 20 בינואר 2016

מרתון תל אביב 2016

באמת ההזמנות שאני מקבלת לפעמים, לעומת ההזמנות שלא מגיעות אלי, מה זה הדבר הזה?!
את ההזמנה לסקר את מרתון תל-אביב, העברתי אחר כבוד לאחותי, רוני קדם, היא המרתוניסטית, הטריאתלוניסטית ואשת הברזל (ברצלונה 2015) במשפחה.
קבלו אותה, דרך אגב היא גרה ברעננה, אם זה משנה למישהו :)

דוגמית מתוך חולצה :)

מסיבת עיתונאים מרתון תל אביב 2016.

 ובכן, קיבלתי הזמנה למסיבת עיתונאים לקראת מרתון תל אביב.
המרתון הזה קרוב לליבי... זה המרתון הראשון שעשיתי בשנת 2011. לאחר מכן עשיתי את מרתון ניו יורק. שני ציוני הדרך האלה, עוד נחזור אליהם בהמשך.
 קומה 12 של בניין עיריית תל אביב. נוף מדהים, אוכל טוב. ומתחילים.
 רון חולדאי פותח ומברך. נאום קצר וענייני.. מזכיר את נציג סמסונג שנמצא באולם. עיקרי הדברים? אירוע הספורט הגדול במדינה, מעל 40,000 רצים בכל המיקצים. בכירי הרצים מהעולם שקיבלו השנה סוכריה: הרץ שיצליח לרדת מ- 2:08  יזכה בפרס כספי בסך 40,000$. נייס.
 בעקבות החלטת בית משפט, בוטלה הדרישה לאישור רפואי וכעת מספיק להסתמך על הצהרת המשתתף, כנהוג ברחבי העולם.
 העיר כולה מכינה את עצמה לאירוע הזה, החל מקבוצות ריצה שיהיו אפילו ללא עלות לתושבי העיר שמחזיקים דיגיטל ועד הוצאת ילדי בתי הספר לרחבי העיר בזמן המרתון לעודד את הרצים.
 לאחריו, נחשפנו לחולצת המרתון. נו בסדר. החולצה תמיד נחמדה. חולצת אדידס בצבע ורוד/כתום כשעל כל החזית הכיתוב BOOST חבל שלא צויין שמדובר בנעל של אדידס שכן עיתונאים רבים בחדר שאלו "...מה זה בוסט?!"
 שני פרוייקטים נוספים שהועלו :
כנס רצים ומאמנים במרכז עינב ב23/2 , יהיו פרטים בהמשך.
 פרוייקט "תעביר את זה הלאה" איסוף הביגוד שייזרקו מעליהם הרצים בבוקר התחרות ויועברו לניזקקים.
 כמו כן, נאספו כספים רבים בפרוייקט חברתי למען עמותות כאלה ואחרות.
כאן עברו לשאלות העיתונאים.
 ואני הובכתי קלות... היו שאלות שהיה ברור לחלוטין שהשואלים לא הכינו את עצמם אף לא דקה לקראת האירוע הזה... כניסה קטנה לאתר התחרות הייתה גוררת הבנה שאכן מדובר בפרוייקט של 13 מיליון שקלים, יחד עם חברת ההפקה כפיים. כן, חשבו על הכל... על אבטחה שתהיה בהתאם להוראות משטרת ישראל, (שמקבלת כסף גדול מאוד עבור זה!), וכן חשבו על חבילות תיירות יחד עם התאחדות המלונות בתל אביב, ולא, הם ממש לא יודעים למה העיתונות מסקרת רק אם יש הרוגים או פצועים ולא את הפן החיובי של האירוע המקסים הזה.
 שאלה נוספת העלתה את נושא הגשם. מרתון טבריה שהתרחש בתחילת ינואר "זכה" לגשמי ברכה שלא פסקו מעל 4 שעות ובצד החיובי שלו העלו את מפלס הכנרת ב8 ס"מ, והשאלה הייתה מה יהיה יקרה אם זה יקרה בתל אביב? מר חולדאי ענה שהסיכוי שזה יקרה הוא כמו אצבע ברוח, מניסיוני בשנים האחרונות באירועי ספורט שונים, אני מגלה שאלוהי מזג האויר חומד לצון ומאתגר בכל פעם מחדש את הספורטאים הרבים בארצנו, אם זה שרב מטורף, גשם, רוח או שילוב, כולי תקווה שהאלוהים הזה לא שמע אתמול את מר חולדאי קורא בו תיגר J
שואל נוסף התעניין האם כבוד ראש העיר מעוניין שאליפות ישראל במרתון תעבור לתל אביב בעקבות חילוקי דיעות שהתגלעו בין טבריה לאיגוד האתלטיקה. אישית, אהבתי את תשובתו: לא! צריך שזה ישאר בטבריה. אנחנו לא מתחרים בהם.
 לפן האישי: כשרצתי בתל אביב, אני זוכרת את הריצה בשדרות רוטשילד. עברו שם מספר אזרחים, חצו את הכביש ואז זרקו לעברנו מספר קללות עסיסיות על כך שאנחנו מפריעים את שיגרת חייהם.
 אחרי חצי שנה רצתי בניו יורק. מה יש לומר... כל העיר, אבל כל העיר!!! מגוייסת! לאורך על המסלול (להוציא את 5 הגשרים שרצים עליהם), המוני תושבים פרוסים לאורך כל הקילומטרים הרבים עם מוסיקה ושלטים ומה לא!
 העיר כולה מבינה את חשיבות הכלכלית שמביאים איתם הרצים, אם זה במלונות, מסעדות, ובכלל הנעה כלכלית מטורפת של העיר!
 וכן, משבשים להם את כל החיים באותו יום. השדרה החמישית בניו יורק כולה מלאה במעודדים וזה פשוט מרומם נפש.
 מאז השתתפתי בכל שנה במרתון תל אביב, במקצה חצי המרתון ואכן המצב השתפר.
 כולי תקווה שמגמה זו תמשיך.

 בברכת בריאות טובה כולנו, ולכו להירשם.אין תגובות: